Ozkan Hidrolik

Hidrolik Güç Ünitesi

Özkan Hidrolik olarak geniş bir yelpaze içinde gereksinimerinize en uygun mobil veya endüstriyel araçların ihtiyaç duyacağı hidrolik güç ünitelerini sunmaktayız.

Hidrolik Güç Ünitesi hidrolik sistemlerde sistemin ihtiyacı olan hidrolik enerjiyi temin eden kısımdır.

Bir hidrolik güç ünitesinde tank: hidrolik güç ünitesinin ana elemanıdır. hidrolik akışkanın depo edildiği, dinlendirildi yerdir. Hidrolik güç ünitesini oluşturan bazı elemanlar tankın üzerinde konumlandırılmıştır.

Hidrolik Güç Ünitesindeki hidrolik pompa: tanktaki akışkanı sisteme gönderen ünite elemanıdır ve birçok çeşidi vardır.

Hidrolik Güç Ünitesindeki motor ise: hidrolik pompaya hareket veren ünite elemanıdır. Endüstriyel hidrolik sistemelrde çoğunlukla elektrik motoru kullanılırken, mobil sistemlerde içten yanmalı motor kullanılır.

Hidrolik Güç Ünitesindeki filtre: emiş ve geri dönüş olmak üzere iki tanedir. emiş filtresi, tanktan sisteme gönderilen hidrolik akışkanın temizlenmesi, dönüş filtresi ise sistemden tanka dönen yağın temizlenmesi için kulanılan ünite elemanıdır.

Basınç emniyet valfi: bütün hidrolik sistemlerde kullanılan bir valftir. sistemin güvenliği için basıncı emniyet sınırları içinde tutar.

Isıtıcı ve soğutucular: hidrolik sistemin çalıştığı yere göre ısıtıcı veya soğutucu kullanılması gerekebilir. aşırı sıcak bir ortamda hidrolik akışkanın soğutulması için güç ünitesine soğutucu monte edilebilir. aynı şekilde aşırı soğuk yerlerde ise bir adet ısıtıcı kullanılır.

Hidrolik akışkan seviye göstergesi: adından da anlaşılacağı gibi tanktaki sıvı miktarını gösteren elemandır.

Hidrolik blok: çeşitli valflerin konumlandırıldığı bir elemandır. içinde akışkanın geçişi için delikler vardır. her sistem için özel olarak tasarlanır. manifold görevi görmektedir, tankın hemen üzerindedir.

Hidrolik Güç Üniteleri’nin kompresör ve elektrikli kırıcılara oranla performansları daha yüksek olup taşınması kolaydır.

Ayrıca tek bir üniteyle kırıcı, beton kesici, matkap, karot, su pompası ve toprak matkabı gibi hidrolik tahrikli pek çok ürün çalıştırılabilir.